Δευτέρα 30 Δεκεμβρίου 2013

...Φιλική νίκη των Λευκαδίων επί του Πυρσού Γρεβενών

Φιλική νίκη των Λευκαδίων επί του Πυρσού Γρεβενών για φιλανθρωπικό σκοπό
Με δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο ( Έξαρχος, Γιαουτζής) τα Λευκάδια επικράτησαν του Πυρσού Γρεβενών με 2-1, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Κοπανού.
Τα έσοδα του αγώνα δόθηκαν για φιλανθρωπικό σκοπό, ενώ χαρακτηριστικό είναι ότι το διαιτητικό τρίο ( Παυλίδης, Γιάντσης, Παπαδάκης)  δώρισε την αποζημίωση του παιχνιδιού στην οικογένεια που δόθηκαν τα χρήματα. Ο Νίκος Παπανώτας χρησιμοποίησε δυο ενδεκάδες στα ημίχρονα, ενώ αγωνίστηκαν και οι υπό δοκιμή Λίνος Αργυρίου ( παρά τα κιλά που απέκτησε στο διάστημα της αγωνιστικής του απραξίας ήταν πολύ καλός) και Σαρακατσάνος ( έδειξε καλά στοιχεία). Πολύ καλός επίσης  στην άμυνα ο Λάμπρος Γατσώρης, ο οποίος έδειξε ότι έχει μεγάλο...φαν στους φιλάθλους των Λευκαδίων! Στο γήπεδο βρέθηκε και ο προπονητής της Νάουσας Βασίλης Αργυρίου.