Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2013

Ήττα στη Νέα Σμύρνη με λάθος του καλύτερού της παίκτη!

Ένα λάθος του μέχρι το σημείο εκείνο (83΄) καλύτερου παίκτη της Καντιμοίρη καταδίκασε σε ήττα τη ‘βασίλισσα’ στη Νέα Σμύρνη με 2-1.
Στο α΄ ημίχρονο η ομάδα στάθηκε καλά στο γήπεδο, είχε τελικές, ωστόσο δέχθηκε ένα γκολ πάλι από λάθος στο κέντρο και χαμένες απανωτές κόντρες. Αν η ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το πέναλτι του Μπεν (ξόρκισε το κακό των χαμένων εκτελέσεων από τα 11 βήματα!) είχε συνοδευτεί με την κόκκινη στον Καμπάνταη, ασφαλώς θα βλέπαμε άλλο ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Με 11 εναντίον 11 ο Πανιώνιος ανέβασε απόδοση, έχασε ευκαιρίες, που σταμάτησαν όλες στον Καντιμοίρη. Που όμως ήταν ο κακός του υπολογισμός σε μια ακίνδυνη σέντρα που οδήγησε τη Βέροια στο να χάσει τον βαθμό της ισοπαλίας. Φυσικά μοιραία και η αποβολή Σισοκό, που δεν προστάτευσε τον εαυτό του, ούτε στην αδικαιολόγητη πρώτη κίτρινη στο κέντρο του γηπέδου, ούτε στη δεύτερη (χαρίστηκε) και φυσικά την τρίτη!